725 Tıbbi Hizmetler ve Teknikler - Biruni Üniversitesi

725 Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

  “Sağlık insanın en değerli hazinesidir. Sağlık sektöründe emek veren her birey bu değere sahip çıkabilecek bilgi ve etik değerler ile donanır.”

  Biruni Üniversitesi Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü olarak temel hedefimiz, sağlık sektörünün birçok alanında nitelikli sağlık teknikerleri yetiştirmektir. Bölümümüzde Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, Elektronörofizyoloji, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyoterapi, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programları olmak üzere birçok program yer alır. Ayrıca Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diyaliz, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarında ikinci öğretim programları da yer almaktadır.

  Öğrencilerimiz sağlık sektöründe hem kamuda hem özel sektörde en çok ihtiyaç duyulan alanlarda, iki yıl süren eğitimlerinde nitelikli akademisyenler ile donanımlı laboratuvarlarda teorik ve uygulamalı eğitim alırlar.

  Biruni Üniversitesi Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, sağlık sektöründe öncelikli tercih edilen, mesleki ve etik değerlere sahip, güncel bilgi ve teknolojik gelişmeleri takip eden, projeler oluşturabilen, sosyal sorumluluk bilincine sahip nitelikli sağlık elemanları yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür.

   

  Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe KAHRAMAN DEMİR

  Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı


Son güncelleme tarihi 24 Mart 2023 Cum., saat 16:31